Vonkajšie exteriérové žalúzie

Vonkajšie žalúzie predstavujú moderný spôsob tienenia. Umiestňujú sa z vonkajšej strany okien a zabezpečujú tepelnú ochranu budov, odrážajú slnečné lúče a regulujú prienik denného svetla. Jednotlivé typy vonkajších žalúzií sa odlišujú tvarom a šírkou lamely, typom ovládania a spôsobom vedenia lamiel. Montujú sa do alebo nad okenný otvor s hliníkovým krycím plechom, ktorý ich prekrýva vo vytiahnutej polohe alebo pod fasádu domu. Firma Sun door Nitra vám ponúka kvalitné vonkajšie žalúzie a ostatné tieniace systémy.

Vonkajšie hliníkové žalúzie sú v dnešnej dobe najdokonalejším tieniacim prvkom používaným na trhu. Často sa využívajú pri zatienení pre administratívne budovy alebo polyfunkčné domy. Čoraz častejšie sa využívajú aj na zatienenie pre rodinné domy. Vonkajšie žalúzie chránia Vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri lepšiu klímu. Dôležitou funkciou vonkajších žalúzií je, že sa dá plynulo regulovať prirodzené osvetlenie, ktoré zachytáva priame slnečné žiarenie a chráni vás pred jeho priamym účinkom.  

Vonkajšie žalúzie sa prevažne montujú s hliníkovým krycím plechom, ktorý chráni a opticky prekrýva žalúziu vo vytiahnutej polohe. Iné riešenia sa ponúkajú ak vonkajšie žalúzie chcete zabudovať aj pod fasádu. 

Dosiahnete tak atraktívny a moderný vzhľad Vášho domu. Toto treba konzultovať už pri samotnej stavbe domu aby ste sa vyhli neskôr zbytočným komplikáciám. 

Výhody vonkajších žalúzií 

Nenáročná údržba. Vonkajšie žalúzie sú ľahko umývateľné rovnako dobre na prízemí ako aj na poschodí. Pri otvorenom okne aj na vyššom poschodí, lamely nastavíte do vodorovnej polohy a umývate vodou s primiešaním saponátu.