Posuvné brány

Posuvné brány sa otvárajú posunom do strany tak, že nezasahujú navozovku. Zvyčajne sa pohybujú pozdĺž oplotenia. Pri posuvných bránachmáte možnosť výberu z dvoch prevedení - samonosné posuvné brány a posuvné brány na koľajničke.

Posuvné brány - samonosné

Samonosné posuvné brány sú veľmi elegantné a moderné. Vďaka samonosnému systému sa brána nepohybuje po koľajnici, ale nad zemou. Dôležitý je výber správneho pohonu, ktorý zohľadní intenzitu otvárania, veľkosť a váhu brány.

Posuvné brány na samonosnom systéme majú joklový rám a výplň je voliteľná podľa vlastného výberu a na spodu rámu brány sa upevňuje C profil ktorý jazdí na vozíkoch a jeho výhodou je že brána sa nesie len na samonosnom systéme a netreba v otvore robiť žiadne koľajničky a povrch nemusí byť v 100% rovine. Pre samonosný systém je potrebný priestor na otvorenie brány o 1/3 väčší ako je samotný otvor, tým aj brána musí byť väčšia. Pri samonosnom systéme treba mať vybetónovaný základ (tabuľkovo sa prepočíta na veľkosť otvoru), na ktorý sa upevňuje samonosný systém, vždy na tej strane kde sa brána bude zasúvať.

Výhody samonosnej posuvnej brány:

  •  rýchla a jednoduchá montáž s minimálnymi nákladmi 
  • nevyžaduje údržbu počas celého roka (na rozdiel od koľajnicových, ktoré vyžadujú najmä v zime) 
  • nezasahuje do vozovky 
  • vytvára väčší priestor na parkovanie

Posuvné brány  - na koľajničke 

Pojazdové brány na kolieskach majú taktiež joklový rám a vyplň je voliteľná, no na osadenie brány je dôležité mať v otvore vybetónovaný základ, ktorý je v rovine s osadenou koľajnicou. Výhodou je pokiaľ zákazník nemá dostatok priestoru na otvorenie do strany väčší ako je samotnýotvor. 

Posuvné brány na koľajničke majú v  spodnej časti brány  zabudované pojazdné kolieska, ktoré sa pohybujú po koľajnici. 

Výhody  posuvnej brány na koľajničke :

  • nezasahuje na parkovací priestor
  • na odsunutie brány stačí priestor rovnako dlhý ako dĺžka prejazdu boční
  • vyžaduje pravidelnú údržbu (najmä v zimných mesiacoch)
  • koľajnice vyžadujú rovný povrch terénu    

Nacenenie brány je individuálne a je potrebné samotné zameranie a osobný kontakt.