Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie alebo exteriérové žalúzie predstavujú moderný spôsob tienenia. Umiestňujú sa z vonkajšej strany okien a zabezpečujú tepelnú ochranu budov, odrážajú slnečné lúče a regulujú prienik denného svetla. Jednotlivé typy vonkajších žalúzií sa odlišujú tvarom a šírkou lamely, typom ovládania a spôsobom vedenia lamiel. Montujú sa do alebo nad okenný otvor s hliníkovým krycím plechom, ktorý ich prekrýva vo vytiahnutej polohe alebo pod fasádu domu. Firma Sun door Nitra vám ponúka kvalitné vonkajšie žalúzie a ostatné tieniace systémy.

Vonkajšie  hliníkové žalúzie Z-90 Noval sú najdokonalejším typom vonkajších žalúzií. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče.

Vonkajšie žalúzie Z-70 s lamelou v tvare písmena Z a a so šírkou 70 mm sú technicky totožné so žalúziami Z-90. Menšia šírka vytvára jemnejší vzhľad. Exteriérové žalúzie sú na hranách vybavené tesnením, ktoré zabezpečuje ich dokonalé doklopenie. 

Vonkajšie žalúzie C-80 sú najžiadanejším typom z tejto kategórie. Lamely sú široké 80 mm a sú v tvare písmena C. Exteriérové žalúzie C-80 sa dajú použiť k zatieneniu plochy o rozmere 16 m2

Exteriérové hliníkové žalúzie C-80 Vental majú lamely so zahnutými okrajmi v tvare C so šírkou 80 mm. Vďaka inovatívnemu tvaru sa pri tomto type vonkajších žalúzií dosahuje minimálny nábal, ktorý je ešte nižší ako u žalúzií C 80 a CC. 

Vonkajšie žalúzie EXT-50 / EXT-50 H s lamelou v tvare C a šírkou 50 mm sú ekonomickejšou verziou žalúzií, ktorá je vhodná pre zastínenie menších plôch. Vyznačuje sa menšou výškou žalúzií v stiahnutom stave. 

Vonkajšie hliníkové žalúzie sú v dnešnej dobe najdokonalejším tieniacim prvkom používaným na trhu. Často sa využívajú pri zatienení pre administratívne budovy alebo polyfunkčné domy. Čoraz častejšie sa využívajú aj na zatienenie pre rodinné domy. Vonkajšie žalúzie chránia Vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri lepšiu klímu. Dôležitou funkciou vonkajších žalúzií je, že sa dá plynulo regulovať prirodzené osvetlenie, ktoré zachytáva priame slnečné žiarenie a chráni vás pred jeho priamym účinkom.  

Vonkajšie žalúzie sa prevažne montujú s hliníkovým krycím plechom, ktorý chráni a opticky prekrýva žalúziu vo vytiahnutej polohe. Iné riešenia sa ponúkajú ak vonkajšie žalúzie chcete zabudovať aj pod fasádu. 

Dosiahnete tak atraktívny a moderný vzhľad Vášho domu. Toto treba konzultovať už pri samotnej stavbe domu aby ste sa vyhli neskôr zbytočným komplikáciám. 

Výhody vonkajších žalúzií 

Nenáročná údržba. Vonkajšie žalúzie sú ľahko umývateľné rovnako dobre na prízemí ako aj na poschodí. Pri otvorenom okne aj na vyššom poschodí, lamely nastavíte do vodorovnej polohy a umývate vodou s primiešaním saponátu.