Koľko stoja vonkajšie žalúzie?

Cena vonkajších žalúzií závisí od viacerých faktorov, ako sú šírka lamiel, ich tvar, veľkosť okna a počet okien. Na cene žalúzií sa prejaví aj to, či sa uspokojíte s manuálnym ovládaním alebo dáte prednosť komfortnejším elektrickým žalúziám. 

Výhody vonkajších žalúzií

Ešte skôr, ako sa dostaneme k cene žalúzií, povedzme si niečo o ich hlavných výhodách a prečo sa do vonkajších žalúzií oplatí investovať. Exteriérové žalúzie predstavujú moderné tienenie a sú ideálnym doplnkom pre novostavby i rekonštruované domy. Vonkajšie žalúzie v lete chránia interiér pred slnečnými lúčmi, čím zabraňujú jeho prehrievaniu. Vďaka tomu môžete znížiť spotrebu za klímu a zvýšiť energetickú úspornosť vášho príbytku. V zime zase poslúžia ako výborná tepelná izolácia a znižujú tepelné straty cez presklené plochy. Vonkajšie žalúzie sú tak ideálne pre ekologickejšie bývanie a v prípade novostavby pomáhajú k získaniu statusu pasívnej stavby. 

Exteriérové žalúzie pomáhajú chrániť okná pred vplyvmi počasia, vďaka čomu predlžujú ich životnosť. Poskytujú tiež izoláciu pred hlukom z vonkajšieho prostredia. 

Od čoho závisí cena exteriérových žalúzií

Cenu vonkajších žalúzií ovplyvňuje výber materiálu, tvar a šírka lamiel, spôsob ich ovládania, veľkosť a počet okien. Možno si sa pýtate, či sa dá vôbec na cene žalúzií ušetriť. Dobrou správou je, že áno, dá. Všetko však záleží od vašich priorít. Veľkosť a počet okien ovplyvniť neviete, ale ostatné parametre je možné prispôsobiť vašim finančným možnostiam.

Ovládanie vonkajších žalúzií

Exteriérové žalúzie môžete ovládať manuálne - pomocou kľuky. Tento spôsob je síce menej komfortný, no na  druhej strane lacnejší, ako je automatické ovládanie žalúzií - pomocou motora. Elektrické žalúzie je možné ovládať stlačením tlačidla alebo diaľkovým ovládaním, čo zvyšuje váš komfort. Na trhu sú dostupné aj vonkajšie žalúzie, ktoré reagujú na slnečné žiarenie, dážď alebo tmu a podľa toho naklápajú lamely. Keďže v tomto prípade ide o najdrahší typ žalúzií, musíte rátať i s luxusnými cenami. 

Šírka lamiel a ich tvar

Cenu exteriérových žalúzií ovplyvňuje aj šírka lamiel a ich tvar. Čím sú lamely širšie, tým sú aj kvalitnejšie a drahšie. Lacnejšie žalúzie sú náchylnejšie na poveternostné vplyvy a sú hlučnejšie. 

Materiál a farba žalúzií

Kvalitné exteriérové žalúzie sú vyrobené z hliníka, ktorý je veľmi pevný a odolný voči mechanickému poškodeniu. Veľmi dobre tiež reguluje teplotu. Exteriérové žalúzie vám môžeme vyrobiť v akejkoľvek farbe podľa vzorkovníka RAL. Niektoré povrchové úpravy a atypické farby sú za príplatok.

Vonkajšie žalúzie cena

Ako sme už spomínali, cena exteriérových žalúzií záleží od viacerých faktorov a preto každému zákazníkovi pripravujeme cenovú ponuku na mieru. Orientačná cena vonkajších žalúzií na jedno okno vrátane krycieho plechu sa pohybuje od 280 eur bez DPH. Príplatok za motor Somfty WT na vypínač je 100 eur bez DPH

Pre bližšiu predstavu o cene uvádzame príklady jednotlivých modelov vonkajších žalúzií. 

Vonkajšie žalúzieZ90 NovalZ-70EXT-50
Rozmer š x v: 150 x 150 cm150 x 150 cm150 x 150 cm
Prevedenie:na hotovú dokončenú stavbuna hotovú dokončenú stavbuna hotovú dokončenú stavbu
montáž do okenného otvorumontáž do okenného otvorumontáž do okenného otvoru
krycí plech (kastlík)krycí plech (kastlík)krycí plech (kastlík)
ovládanie manuálne kľukouovládanie manuálne kľukouovládanie manuálne kľukou
farba štandardná bezpríplatkováfarba štandardná bezpríplatkováfarba štandardná bezpríplatková
Základná cena:385 EUR bez DPH400 EUR bez DPH281 EUR bez DPH
Cena po zľave 20%: 306 EUR bez DPH (136,- EUR/m2)320 EUR bez DPH (142,-EUR/m2)225 EUR bez DPH (100,- EUR/m2)
Príplatok za motor Somfy WT na vypínač:100 EUR bez DPH,
po zľave 20% 80 EUR bez DPH
100 EUR bez DPH,
po zľave 20% 80 EUR bez DPH
100 EUR bez DPH,
po zľave 20% 80 EUR bez DPH

*Uvedené ceny sú orientačné a sú kalkulované bez montáže a dopravy

Aktuálne prebieha akcia, a to 20% zľava z ceny vonkajších žalúzií. Dodatočnú zľavu až do výšky 5 - 10% z ceny žalúzií môžete získať v závislosti od počtu kusov a termínu potvrdenia objednávky. 

Lacné vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie na okná rozhodne nie sú lacná záležitosť a pokiaľ na také natrafíte, pravdepodobne to bude na úkor kvality. V prípade exteriérových žalúzií je totiž potrebné brať do úvahy aj cenu materiálu a tá sa v tomto prípade obísť nedá.  Vplyvom krízy a zdražovania materiálov v uplynulých rokoch cena hliníka výrazne vzrástla. Vplyv na vyššiu cenu exteriérových žalúzií má tiež kvalita ich spracovania. 

Lacné žalúzie majú veľakrát nižší štandard materiálu, tenké lamely alebo nekvalitné lanká. Takéto žalúzie do exteriéru síce môžu plniť svoju funkciu, ale nekvalitné spracovanie sa rýchlo prejaví na ich životnosti. 

Samozrejme, ako pri všetkých ostatných produktoch, ani v tomto prípade neplatí, že čo je najdrahšie, je tiež najlepšie. Aby ste sa vyvarovali zbytočnému navýšeniu ceny, alebo nízkej kvalite žalúzií, vyberajte vždy od spoľahlivého a overeného dodávateľa. Takýto dodávateľ žalúzií je seriózny, drží sa dohodnutej cenovej ponuky a poskytne vám na žalúzie záruku a spoľahlivý servis.