Vonkajšie žalúzie Z-90 Noval

Vonkajšie  hliníkové žalúzie Z-90 Noval sú najdokonalejším typom vonkajších žalúzií. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče.

vonkajšie žalúzie Z-90 Noval

Hliníkové žalúzie od firmy Sundoor určené na vonkajšie použitie umožňujú plynule regulovať slnečné svetlo naklápaním lamiel. Pri zavretých lamelách vzniká v miestnosti šero. Vonkajšie hliníkové žalúzie typ Z-90 Noval majú tvar lamiel Z a sú šíroké 90 mm. Lamely sú vedené vo vodiacich hliníkových lištách. Tieto líšty zabezpečujú fixáciu žalúzie na bokoch.

Na spodnej hrane každej lamely je gumové tesneníe. Toto tesnenie a tvar lamely hliníkovej žalúzie zaručí dobré dovretie a zatienenie okna. Gumové tesnenie na lamele exteriérovej žalúzii má aj druhú funkciu. Tlmí zvuk, keď je žalúzia zavretá. 

Vonkajšie žalúzie Z-90 Noval vám poskytnú:

 • lepší komfort bývania,  
 • inovatívny a moderný vzhľad,
 • dobré dovretie lamiel v rôznych rozmeroch,
 • nižší nábal,
 • 25 druhov štandardných farieb.

Rozmery

TypMin. šírkaMax. šírkaMax. výška Max. plocha
Z - 90 NOVAL kľuka50 cm400 cm400 cm8 m2
Z - 90 NOVAL motor50 cm400 cm400 cm16 m2

Typy ovládania vonkajších žalúzií Z-90 Noval

 • Manuálne - kľuka s prevodovkou
 • Motorické - elektromotor 230 V s možnosťou ovládania:
  - vypínačom 
  - riadiacou automatikou
  - diaľkovým ovládačom

Orientačná cena vonkajších žalúzií Typ Z90Noval

Rozmer š x v: 150 x 150 cm
Prevedenie:na hotovú dokončenú stavbu
montáž do okenného otvoru
krycí plech (kastlík)
ovládanie manuálne kľukou
farba štandardná bezpríplatková
Základná cena:385 EUR bez DPH
Cena po zľave 20%: 306 EUR bez DPH (136,- EUR/m2)
Príplatok za motor Somfy WT na vypínač:100 EUR bez DPH, po zľave 20% 80 EUR bez DPH

Možnosť získať ďalšiu dodatočnú zľavu až do výške 5-10% v závislosti od počtu ks a termínu potvrdenia objednávky!

Cena je kalkulovaná bez montáže a dopravy

Vonkajšie žalúzie Z90 Noval jemožné montovať:  

1. do okenného otvoru

a to:

a) s použitím tzv. „zaomietacieho kastlíka (krycieho plechu) Vonkajšia žalúzia je pri tomto spôsobe montáže súčasťou fasády resp. je zakomponovaná do fasády. Kastlík pri pohľade na fasádu nie je viditeľný. Do kastlíka sa schová celý nábal žalúzie vrátane motora( pri motorom ovládanej žalúzii). Výška kastlíka je daná výškou okna. Čim je okno vyššie tým je vyšší nábal a tým aj potrebná výška kastlíka. Napr. u žalúzií s motorovým pohonom pri výške okna 150 cm je potrebná výška kastlíka 20 cm, pri výške okna 225 cm min. 27 cm.

b) s použitím viditeľného tzv.“priznaného krycieho plechu Kastlík exteriérovej žalúzie sa vsadí do okenného otvoru a prišróbuje sa o rám okna. O rám okna sa prišróbujú aj vodiace lišty. V prípade, že je okno osadené „utopené“ do fasády dostatočne hlboko, plech kastlíka vonkajšej žalúzie je zarovno fasády. V opačnom prípade kastlík žalúzie Z90Noval bude vysunutý pred fasádu. Vtedy je vhodné použiť krycí plech s bočnicami.

2. nad okenný otvor  

Kastlík exteriérovej žalúzie sa montuje na fasádu. V tomto prípade má kastlík aj bočnice z oboch strán. Vodiace lišty sa taktiež šróbujú na fasádu. tento spôsob montáže je náročnejší kvôli zatepleniu fasády.

Vonkajšia žalúzia Z90 Noval sa skladáz viacerých hlavných komponentov:

 • profilu, kde je uložená prevodovka alebo motor. Je z pozinkovaného valcovaného plechu o rozmeroch 58 x 56 cm.
 • lamiel, ktoré sú hliníkové o šírke 90mm a majú tvar písmena Z. Farebná úprava je možná podľa vzorkovníka (viď farebné prevedenie)
 • navíjacích mechanizmov ako sú pásky, rebríky...Sú vyhotovené z vysokokvalitných materiálov odolávajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu
 • vodiacich líšt, ktoré sú vyrobené z hliníkového profilu 20 x 20mm. Štandardne sú dodávané vo farbe elox (strieborná) za príplatok je možné nastriekať do požadovanej farby podľa vzorkovníka.

Žalúzie je možné aj zaomietať ale je potrebné na to myslieť ešte pri stavbe domu a spraviť predprípravu.  Dôležité: osadenie konzol byť rovné. Konzoly musia byť prichytené v pevnom materialy ešte pred upravením fasády. 

Upevnenie Vonkajšej žalúzie na zaomietacie konzoly.   Detail upevnenia vonkajšej žúzie pred oknom.

Konečné prevedenie zaomietacej žalúzie.

1. Vonkajšiežalúzie Z90 Noval podomietkové

Vonkajšie podomietkové žalúzie sú umiestnené v schránke – kastlíku, ktorý je možné vyhotoviť z AL plechu (najpoužívanejšie riešenie) alebo z OSB dosky (menej používané riešenie).

Pri takomto riešení je nutné spraviť predprípravu pri zateplení resp. pred zateplením fasády domu. Potrebná hĺbka kastlíka je pri type Z90 14 cm, pri type Z70 12 cm. Treba však myslieť aj na zateplenie pod kastlíkom zo strany prekladu. Na tento „detail“ sa často zabúda. Je tam potrebné dať aspoň 5 cm styroduru, ideálne však 8 cm. Od tohto zateplenia sa ráta vnútorná hĺbka kastlíka 14 resp. 12 cm (podľa typu žalúzií) plus minimálne 2cm na styrodur pred kastlík, ktorý sa ešte presieťkuje a bude súčasťou fasády. To znamená ,že potrebné miesto – hĺbka pre kastlík je min. 16 cm. Tento typ osadenia je lepšie konzultovať s dodávateľom (tel. kontakt 0908 136 236).

Vodiace lišty sa pri podomietkových vonkajších žalúziách zapúšťajú do ostenia. Minimálne zapustenie je 3 cm. Lišta je zložená zo zápustného púzdra a krycej lišty. Farby krycích líšt je možné upraviť podľa RAL vzorkovníka.

2. Vonkajšiežalúzie Z90 Noval s priznaným prekrytím

Mechanizmus vonkajšej žalúzie, “horný nosič“, je chránený (prekrytý) priznaným krycím plechom z hliníka. Môže byť prekrytý buď horný nosič plus nábal žalúzie alebo iba horný nosič vonkajšej žalúzie. Výhodou je, že žalúzie je chránená v zbalenom stave pred poveternostnými vplyvmi. Nezanedbateľným efektom je aj krajší dizajn.

Hliníkový krycí plech môže byť upravený v RAL farbe podľa vzorkovníka. Farbu plechu možno ladiť k fasáde alebo k žalúzii.

Vonkajšia žalúzia môže byť pri takomto riešení uchytená do rámu okna alebo rozširovacieho profilu. Je preto ideálne pri objednávaní okien naplánovať aj rozširovací profil nad okno min. 10 cm a po bokoch 2 cm.

3. Vonkajšie žalúzie Z90 Noval bez prekrytia mechanizmu

Vonkajšie žalúzie tohto typu sa využívajú na montáž do vopred pripraveného priestoru pred oknom. Horný nosič (mechanizmus) je viditeľný a je uchytený za pomoci konzoly, ktorá je taktiež viditeľná , „priznaná“. V prípade stiahnutia žalúzie do nábalu je tento nábal viditeľný z exteriéru. Takto namontované žalúzie nie sú chránené pre počasím a a sčasti ani pred nečistotami.

4. Vonkajšiežalúzie Z90 Noval  v prekladovej schránke

Heluz má vyrobený špeciálny typ prekladu, kde je možné umiestniť žalúziu aj s nábalom do určitej výšky okna. Ak sú okná vysoké niekedy nie je možné schovať celý nábal do kastílka. Vtedy treba použiť iný typ exteriérovej žalúzie. Tiež je potrebné dodržiavať aj potrebné zapustenie – hĺbku okna. Vodiace lišty sa používajú zaomietacie. Farba lamely žalúzie je podľa vzorkovníka lamiel. Farbu vodiacich líšt je možné upraviť podľa RAL vzorkovníka.

5. Vonkajšie žalúzie Z90 Noval v samonosnom prevedení

Samonosný systém je také prevedenie, keď žalúzia je nesená vo vodiacich lištách, ktoré sú prišróbované do okna alebo nad fasádu. Pri tomto systéme nie je nutné uchytávať kastlík žalúzie. Vodiace nohy môžu byť guľaté alebo hranaté. Kastlík chráni exteriérovú žalúziu proti poveternostným vplyvom. Farebné prevedenie kastlíka je podľa RAL vzorkovníka, lamiel podľa vzorkovníka lamiel.

6. Vonkajšie žalúzie Z90 Noval vo vyhotovení Mistral

Hlavné výhody tohto vyhotovenia:

 • stabilné vonkajšie žalúzie
 • masívna konštrukcia
 • použité vodiace lišty typ VL6 spolu s dvoma vodiacimi lankami zabezpečujú väčšiu stabilitu lamiel pri vetre
 • nosič žalúzie je vyhotovený z hliníka a konzoly MD1 sú nerezové

7. Vonkajšie žalúzie Z90 Noval vo vyhotovení Comfort systém

Systém Comfort urýchľuje montáž exteriérovej žalúzie. Vonkajšia žalúzia sa ukotví cez vodiace lišty a do šírky 200 cm je samonosná.. Ak je žalúzia širšia, sú potrebné prídavné konzoly. Exteriérové žalúzie vo vyhotovení Comfort sa dodávajú v dvoch prevedeniach: zaomietací systém a vyhotovenie s priznaným kastlíkom ( predokenné žalúzie). Vonkajšiu žalúziu je ešte možné doplniť rolovacou sieťkou, ktorá je zmontovaná so žalúziou už z výroby.

Ďalšie produkty z kategórie vonkajšie žalúzie

Nezáväzná cenová ponuka

Venujte chvíľu času vyplneniu podkladov, aby bola Vaša cenová ponuka čo najbližšia k finálnej cene.
Ak potrebujete poradiť, kontaktujte nás na 0908 136 236 alebo 0915 992 229. Ďakujeme.

Osobné údaje

Meno a priezvisko
Mesto, obec montáže
Telefón
E-mail

Vyberte si typ žalúzií

Typ žalúzií

Vyberte si spôsob montáže

Spôsob montáže
Zvoľte rozmery
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Šírka
Výška
Počet kusov
Typ ovládania

Vyberte si farbu

Farba žalúzií

Dodatočné špecifikácie

Pozn. Ak si želáte rozdielne farebné prevedenie lamiel, KP alebo komponentov, uviesť prosím sem:
Doplňujúce poznámky:

* najčastejší spôsob montáže ak nie je stavebná predpríprava na ext.žalúzie a stavba už je zateplená, resp. fasáda je hotová 

** montáž vhodná v prípade plánovaného zateplenia, ak hrúbka nebude dostatočná pre podomietkové prevedenie. 
Potrebná hrúbka pre typ Z90, C80 je 20 cm a pre typ Z70 18cm

*** vhodné pri plánovanom zateplení nových ale aj starších stavieb (rekonštrukciách), ak hrúbka zateplenia bude 20cm (u typu Z90, C80) alebo 18 cm (u typu Z70)