Markízy proti slnku aj proti dažďu

Firma SUNDOOR dodáva na slovenský trh väčšinu typov látkového tienenia na terasy. Medzi najčastejšie a cenovo dostupné patria klasické markízy. 

markízy
  • Výsuvné markízy- sú vhodné na menšie terasy, balkóny, obchody, ale sú obľúbené aj u predajcov v stánkoch.

Ďalší dnes už dosť často preferovaný typ sú

  • Kazetové markízy- ich hlavnou prednosťou je, že po zasunutí sa látka spolu s ramenami zakryje v boxe a tým je látka chránená voči poveternostným podmienkam a v neposlednom rade ide aj o veľmi elegantný doplnok na fasádu.

Pokiaľ už vlastníte zimnú záhradu a potrebujete ju zatieniť tak sú v ponuke

  • Záhradné markízy- upevňujú sa na vrch zimnej záhrady, kde látka je navíjaná na hriadeľ a pohybuje sa vo vodiacich dráhach. Výhodou je systém, ktorý drží látku stále napnutú. 

Na okná, prípadne zvislé tienenie zimných záhrad sú vhodné

  • Vertikálne markízy- montáž je sa prevádza buď do rámu, alebo vrchného prekladu. 

Treba ešte spomenúť luxusné pergolové markízy, ktoré sa na náš trh začali dostávať len nedávno. My ich dodávame pod značkou GENNIUS. Sú dodávané ako kompletný systém pergoly kotvený buď do steny, alebo ako voľne stojaci. Dodať sa dá taktiež len vrchný diel, pokiaľ už máte pergolu, ale nemáte ešte vrchné tienenie. Gennius je systém kde sa látka nenamotáva na hriadeľ ale je  ťahaná a naskladáva sa pri seba. Látka a konštrukcia je prispôsobená na celoročné použitie, je odolná voči silnému vetru a je schválená v triede 3.