Vonkajšie hliníkové žalúzie na zatienenie veľkých plôch

Vonkajšie hliníkové žalúzie sú v dnešnej dobe najdokonalejším tieniacim prvkom používaným na trhu. Často sa využívajú pri zatienení pre administratívne budovy alebo polyfunkčné domy. Čoraz častejšie sa využívajú aj na zatienenie pre rodinné domy. 

Chránia vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri lepšiu klímu. Dôležitou funkciou vonkajších žalúzií je, že sa dá plynulo regulovať prirodzené osvetlenie, ktoré zachytáva priame slnečné žiarenie a chráni vás pred jeho priamym účinkom.

Vonkajšie žalúzie sa prevažne montujú s hliníkovým krycím plechom, ktorý chráni a opticky prekrýva žalúziu vo vytiahnutej polohe. Iné riešenia sa ponúkajú ak vonkajšie žalúzie chcete zabudovať aj pod fasádu. Dosiahnete tak atraktívny a moderný vzhľad Vášho domu. Toto treba konzultovať už pri samotnej stavbe domu aby ste sa vyhli neskôr zbytočným komplikáciám.

Vonkajšie žalúzie sú ľahko umývateľné rovnako dobre na prízemí ako aj na poschodí. Pri otvorenom okne aj na vyššom poschodí, lamely nastavíte do vodorovnej polohy a umývate vodou s primiešaním saponátu.