Bioklimatická pergola PLACEO

PLACEO -  pergolová  markíza, ktorá Vás vďaka ovládateľným strešným hliníkovým lamelám ochráni pred slnečnými lúčmi, dažďom či snehom. Dizajnové pergola, ktorá sa hodí  takmer ku každému domu a na každú terasu. 

Určená k montáži na stenu domu ale aj ako aj samostatne stojaca. Modulové riešenie, ktoré je možné kompletne uzatvoriť doplnením o predné a bočne tienenie. Pergolu je možné tiež doplniť obvodovým skleneným systémom a takto ju premeniť na zimnú záhradu. Možnosť spojenia viac modulov čím sa dosiahne prekrytie veľkej plochy. 

Strechu tvoria hliníkové lamely, ktoré je možné podľa aktuálnych zmien počasia jednoducho naklápať pomocou diaľkového ovládača od 0 do 140°. Úplným dovretím lamiel vznikne rovná, vodotesná strecha, z ktorej sa vďaka špeciálnemu tvaru hliníkových profilov kontrolovane odvádza dažďová voda cez integrovaný obvodový odtok do vnútra nosného stĺpa mimo pergolu. 

Konštrukcia:

Hliníková nosná konštrukcia s povrchovou úpravou práškovou farbou výborne odoláva vonkajším vplyvom a je prakticky bezúdržbová. V prednej časti sa montuje do podlahy a zadná časť sa inštaluje o stenu, príp. môže byť aj voľne stojaca. V štandarde sa dodáva vo farbách RAL 9006 strieborná, RAL 9007 alebo RAL 7035 šedá, RAL 7016 a 7021 antracit alebo biela RAL 9010 a 9016 . Za príplatok  je možná akákoľvek farba RAL. 

Konštrukciu môže tvoriť maximálne dva spojené moduly. Pri väčšom počte musia byť umiestnené vedľa seba ako samostatne stojace. Maximálny rozmer 1 modulovej pergoly je š.600 x h.400 cm (4. stĺpy) alebo š.695 x h.450 cm (6.stĺpov) štandardná výška 300cm.

Voliteľné doplnky

Pergolu je možné doplniť o screenové rolety, ktoré vytvárajú bočné a príp. aj čelné tienenie pred slnkom, dažďom či vetrom a poskytujú pocit väčšieho súkromia.

Pre viac komfortu je v ponuke LED podsvietenie umiestnené do profilov látkovej strechy. Umožňuje tak využívať prekrytú terasu aj počas tmy. Intenzitu osvetlenia  je možné regulovať dokúpením stmievača.

Prečo si vybrať pergolu PLACEO?

  • dizajnová pergola
  • ochrana pred slnkom, dažďom, snehom či vetrom až do 150km/hod (zavreté lamely)
  • bezúdržbová
  • pohodlné ovládanie lamiel naklápacej strechy pomocou jedného tlačítka
  • modulové riešenie umožňuje využívať terasu po väčšinu roku
  • veľký rozmer 1. modulu so 6. stĺpmi 695 x 495 cm
  • možnosť doobjednať osvetlenie pergoly
  • možnosť doobjednať obvodové zakrytie pergoly