Pergola EVA

Hliníková pergola so zaťahovacou strechou. EVA – pergolová markíza, ktorá Vás ochráni pred slnečnými lúčmi aj dažďom vďaka pohyblivej streche z vodeodolnej tieniacej látky . Hodí sa takmer ku každému domu a na každú terasu.

Cenovo najvýhodnejšia pergola od firmy Sundoor .Určená k montáži na stenu domu. Modulové riešenie, ktoré je možné kompletne uzatvoriť doplnením o predné a bočne tienenie. 

Zhrňovacia látková strecha vyrobená zo špeciálneho 3 vrstvového PVC od nemeckého výrobcu Mehler chráni terasu pred slnečnými lúčmi alebo naopak po jej jednoduchom stiahnutí umožní prežiariť terasu či interiér počas chladných dní. Tri vrstvy zabezpečia dobré termoizolačné vlastnosti, ktoré sa postarajú o príjemnú klímu na terase aj počas horúcich dní. Možnosť výberu zo 7 štandardných bezpríplatkových typov látok ako aj ďalších látok s príplatkom.

Orientačná cena pergoly EVA

Rozmer šírka x hĺbka:4,5 x 4m, 1. modulová
Kotvenie o stenu
Farba konštrukcie: bezpríplatková RAL 7016
Látka:bezpríplatková
Ovládanie:motorické s diaľkovým ovládačom
Základná cena:5 800,-EUR bez DPH
Cena po zľave 10%: 5 220,- EUR bez DPH
Cena po dodatočnej zľave 5%*: 4 959,- EUR bez DPH

* mimosezónna zľava, iné .... 

V cene nie zahrnutá montáž a doprava

Konštrukcia:

Hliníková nosná konštrukcia s povrchovou úpravou práškovou farbou výborne odoláva vonkajším vplyvom a je prakticky bezúdržbová. Všetky šróby sú nerezové z nehrdzavejúcej ocele. Pergola sa v prednej časti sa montuje do podlahy a zadná časť sa inštaluje o stenu, príp. je možné kotvenie do stropu. V štandarde bez príplatku sa dodáva v 7. farbách. V lesklom prevedení RAL 9006 biela, RAL 1013 krémová, RAL 9006 strieborná, RAL 7006  stredne hnedá, RAL 7016 antracit, RAL 9005 čierna a so štrukturovaným povrchom ON617 šedá. Hrúbka podporných stĺpov je 80x95 mm a ich počet je pre jednotlivé moduly daný a nie je možné ho meniť. 

Konštrukciu môžu tvoriť až 3 moduly, ktoré umožňujú zakrytie priestoru so šírkou 13m a vysunutím max. do 6m. 1 modul do šírky 4,5 m má stĺpy 2, od 4,5 do 9m sú stĺpy 3 a pri šírke 10 až 13 m sú potrebné 4 stĺpy. Vo vnútri stĺpov je odtokový profil, ktorým je odvádzaná dažďová voda. Je štandardnou súčasťou pergoly bez príplatku. 

Voliteľné doplnky

Za príplatok je možné dokúpiť predný odtokový profil, umiestnený vo vnútri stĺpov, ktorý odvádza dažďovú vodu, inak je voda odvádzaná voľne cez predný látkový profil.

Výsuv látkovej protidažďovej strechy zabezpečuje rúrkový pohon ovládaný diaľkovým ovládačom, ovládačom s automatikou, vypínačom alebo mobilnou aplikácou .

Pergolu je možné doplniť o screenové rolety, ktoré vytvárajú bočné a príp. aj čelné tienenie pred slnkom, dažďom či vetrom a poskytujú pocit väčšieho súkromia.

Pre viac komfortu je v ponuke LED podsvietenie umiestnené do profilov látkovej strechy. Umožňuje tak využívať prekrytú terasu aj počas tmy. Intenzitu osvetlenia  je možné regulovať dokúpením stmievača.

Štandardné prevedenie pergoly:

 • posuvná strecha z 3 vrstvovej PVC látky, 7 typov bez príplatku zo základnej kolekcie Basic, Xlusive a Matt
 • konštrukcia z extrudovaného hliníka s práškovým lakovaním v 2. bezpríplatkových farbách s lesklým povrchom RAL1013, ON617
 • odtok dažďovej vody pomocou odtokového profilu cez vnútro stĺpa
 • rádiový pohon SOMFY s 1 ks diaľkového ovládača

Rozmery:

Max. šírka Max. vysunutiePočet
1- modulová250-450 cm150-600 cm2
2- modulová451-900 cm150-600 cm3
3- modulová901-1 300 cm150-600 cm4

Všetky pergoly sa vyrábajú na mieru. Tabuľka uvádza krajné rozmery. Počet stĺpov pre jednotlivé rozmery nie je možné meniť.

Prečo si podľa Sundoor vybrať pergolu EVA?

 • priaznivá cena
 • minimalistický dizajn
 • ochrana pred slnkom, dažďom či vetrom
 • bezúdržbová
 • pohodlné ovládanie zaťahovacej strechy pomocou jedného tlačítka
 • modulové riešenie umožňuje využívať terasu po väčšinu roku
 • odolnosť voči vetru až do 117km/h
 • možnosť doobjednať osvetlenie pergoly
 • možnosť doobjednať obvodové zakrytie pergoly
 • možnosť zatieniť pergolu screenovými roletami