Pergola NOVO

Pergola NOVO vás ochráni pred slnečnými lúčmi aj dažďom vďaka pohyblivej streche z vodeodolnej tieniacej látky. Hodí sa takmer ku každému domu a na každú terasu. 

Má robustnejšiu konštrukciu. Určená k montáži na stenu domu ale aj ako aj samostatne stojaca. Modulové riešenie, ktoré je možné kompletne uzatvoriť doplnením o predné a bočne tienenie. Vhodná pre veľké terasy a komerčné využitie.

Zhrňovacia látková strecha vyrobená z 3 vrstvového PVC od nemeckého výrobcu Mehler chráni terasu pred slnečnými lúčmi alebo naopak po jej jednoduchom stiahnutí umožní prežiariť terasu či interiér počas chladných dní. Tri vrstvy zabezpečia dobré termoizolačné vlastnosti, ktoré sa postarajú o príjemnú klímu na terase aj počas horúcich dní. Možnosť výberu zo 7 štandardných látok ako aj ďalších látok s príplatkom.

Konštrukcia pergoly:

Hliníková nosná konštrukcia s povrchovou úpravou práškovou farbou výborne odoláva vonkajším vplyvom a je prakticky bezúdržbová. V prednej časti sa montuje do podlahy a zadná časť sa inštaluje o stenu, príp. je možné kotvenie do stropu. Vzhľadom na svoju robustnejšiu konštrukciu môže byť aj voľne postavená v priestore. V štandarde sa dodáva v 6. farbách v lesklom prevedení RAL9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016, RAL9005 a ON617 resp. za príplatok  so štrukturovaným povrchom z ponuky kolekcie farieb výrobcu alebo inými farbami RAL. Stĺpy sú z mohutnejších  profilov 80x125mm a výhodou tejto pergoly je, že aj pre väčší  rozmer je možné použiť len 2 stĺpy ( max. do š. 600 x  h.700cm).

Konštrukciu môžu tvoriť až 3 moduly, ktoré umožňujú zakrytie priestoru so šírkou 13m a vysunutím 7m. Aj pri spojení viacerých modulov je poťah stopercentne odolný voči vode.Dažďová voda je odvádzaná pomocou predného odtokového profilu, umiestneného vo vnútri stĺpu.

Výsuv látkovej protidažďovej strechy zabezpečuje rúrkový pohon ovládaný diaľkovým ovládačom, ovládačom s automatikou, vypínačom alebo mobilnou aplikácou. 

Voliteľné doplnky

Pergolu je možné doplniť o screenové rolety, ktoré vytvárajú bočné a príp. aj čelné tienenie pred slnkom, dažďom či vetrom a poskytujú pocit väčšieho súkromia.

Pre viac komfortu je v ponuke LED podsvietenie umiestnené do profilov látkovej strechy. Umožňuje tak využívať prekrytú terasu aj počas tmy. Intenzitu osvetlenia  je možné regulovať dokúpením stmievača.

Štandardné prevedenie pergoly:

 • posuvná strecha z 3 vrstvovej PVC látky, 7 typov bez príplatku zo základnej kolekcie Basic, Xlusive a Matt
 • konštrukcia z extrudovaného hliníka s práškovým lakovaním v 7. bezpríplatkových farbách s lesklým povrchom RAL9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016, RAL9005 a ON617
 • odtok dažďovej vody pomocou odtokového profilu cez vnútro stĺpa
 • rádiový pohon SOMFY s 1 ks diaľkového ovládača
 • odolnosť voči vetru až do 117km/h

Rozmery:

Max. šírka Max. vysunutiePočet
1- modulová250-450 cm150-700 cm2
2- modulová451-900 cm150-700 cm3
3- modulová901-1 300 cm150-700 cm4

Všetky pergoly sa vyrábajú na mieru. Tabuľka uvádza krajné rozmery. Počet stĺpov pre jednotlivé rozmery vzhľadom na robustnejšiu konštrukciu môže byť pri určitých rozmeroch menší ako pri pergole EVA .

Prečo si vybrať pergolu NOVO?

 • priaznivá cena vzhľadom na robustnejšiu hliníkovú konštrukciu
 • ochrana pred slnkom, dažďom či vetrom
 • bezúdržbová
 • pohodlné ovládanie zaťahovacej strechy pomocou jedného tlačítka
 • modulové riešenie umožňuje využívať terasu po väčšinu roku
 • veľký rozmer 1.modulu len s 2 stĺpmi do 600 x 700 cm
 • odolnosť voči vetru až do 117km/h
 • možnosť doobjednať osvetlenie pergoly