Pergola NOVO

Pergola NOVO vás ochráni pred slnečnými lúčmi aj dažďom vďaka pohyblivej streche z vodeodolnej tieniacej látky. Hodí sa takmer ku každému domu a na každú terasu. 

Má robustnejšiu konštrukciu podobná pergola EVA. Určená k montáži na stenu domu ale aj ako aj samostatne stojaca. Modulové riešenie, ktoré je možné kompletne uzatvoriť doplnením o predné a bočne tienenie. Naša firma Sundoor ju odporúča pre veľké terasy a komerčné využitie.

Zhrňovacia látková strecha vyrobená zo špeciálneho 3 vrstvového PVC od nemeckého výrobcu Mehler chráni terasu pred slnečnými lúčmi alebo naopak po jej jednoduchom stiahnutí umožní prežiariť terasu či interiér počas chladných dní. Tri vrstvy zabezpečia dobré termoizolačné vlastnosti, ktoré sa postarajú o príjemnú klímu na terase aj počas horúcich dní. Možnosť výberu zo 7 štandardných bezpríplatkových látok ako aj ďalších látok s príplatkom.

Orientačná cena pergoly NOVO

Rozmer šírka x hĺbka:4,5 x 4m, 1. modulová
Kotvenie o stenu
Farba konštrukcie:bezpríplatková RAL 7016
Látka:bezpríplatková
Ovládanie:motorické s diaľkovým ovládačom
Základná cena:6 322,-EUR bez DPH
Cena po zľave 10%:5 690,- EUR bez DPH
Cena po dodatočnej zľave 5%*:5 405,- EUR bez DPH

* mimosezónna zľava, iné .... 

V cene nie zahrnutá montáž a doprava

Konštrukcia pergoly:

Hliníková nosná konštrukcia s povrchovou úpravou práškovou farbou výborne odoláva vonkajším vplyvom a je prakticky bezúdržbová. V prednej časti sa montuje do podlahy a zadná časť sa inštaluje o stenu, príp. je možné kotvenie do stropu. Vzhľadom na svoju robustnejšiu konštrukciu môže byť aj voľne postavená v priestore. V štandarde bez príplatku sa dodáva v 7. farbách. V lesklom prevedení RAL 9006 biela, RAL 1013 krémová, RAL 9006 strieborná, RAL 7006  stredne hnedá, RAL 7016 antracit, RAL 9005 čierna a so štrukturovaným povrchom ON617 šedá.

Stĺpy sú z mohutnejších  profilov 80x125mm a výhodou tejto pergoly je, že aj pre väčší  rozmer je možné (na požiadanie zákazníka) použiť len 2 stĺpy ( max. do š. 600 x  h.700cm). Výhodné ak má ďalší stĺp prekážať napr. vo výhľade. 

Konštrukciu môžu tvoriť až 3 moduly, ktoré umožňujú zakrytie priestoru so šírkou 13m a vysunutím až do 7m vďaka mohutnejšej konštrukcii. 1 modul do šírky 4,5 m má stĺpy 2, od 4,5 do 9m sú stĺpy 3 a pri šírke 10 až 13 m sú potrebné 4 stĺpy. 

Vo vnútri stĺpov je odtokový profil, ktorým je odvádzaná dažďová voda. Je štandardnou súčasťou pergoly bez príplatku. 

Voliteľné doplnky

Pergolu je možné doplniť o screenové rolety, ktoré vytvárajú bočné a príp. aj čelné tienenie pred slnkom, dažďom či vetrom a poskytujú pocit väčšieho súkromia.

Pre viac komfortu je v ponuke LED podsvietenie umiestnené do profilov látkovej strechy. Umožňuje tak využívať prekrytú terasu aj počas tmy. Intenzitu osvetlenia  je možné regulovať dokúpením stmievača.

Štandardné prevedenie pergoly:

 • posuvná strecha z 3 vrstvovej PVC látky, 7 typov bez príplatku zo základnej kolekcie Basic, Xlusive a Matt
 • konštrukcia z extrudovaného hliníka s práškovým lakovaním v 7. bezpríplatkových farbách 
 • odtok dažďovej vody pomocou odtokového profilu cez vnútro stĺpa
 • rádiový pohon SOMFY s 1 ks diaľkového ovládača
 • odolnosť voči vetru až do 117km/h

Rozmery:

Max. šírka Max. vysunutiePočet
1- modulová250-450 cm150-700 cm2
2- modulová451-900 cm150-700 cm3
3- modulová901-1 300 cm150-700 cm4

Všetky pergoly sa vyrábajú na mieru. Tabuľka uvádza krajné rozmery. Počet stĺpov pre jednotlivé rozmery vzhľadom na robustnejšiu konštrukciu môže byť pri určitých rozmeroch menší ako pri pergole EVA .

Prečo si podľa Sundoor vybrať pergolu NOVO?

 • priaznivá cena vzhľadom na robustnejšiu hliníkovú konštrukciu
 • ochrana pred slnkom, dažďom či vetrom
 • bezúdržbová
 • pohodlné ovládanie zaťahovacej strechy pomocou jedného tlačítka
 • modulové riešenie umožňuje využívať terasu po väčšinu roku
 • veľký rozmer 1.modulu len s 2 stĺpmi do 600 x 700 cm
 • odolnosť voči vetru až do 117km/h
 • možnosť doobjednať osvetlenie pergoly
 • možnosť zatieniť pergolu screenovými roletami